Klippkniv SWISS CLASSIC 8 cm, vågtandad, röd, plast, Victorinox
Code: VN67431C1Product detailed description
En liten kniv som de flesta underskattar. Tills de tar den i handen och inser att den fungerar obehagligt bra för just de små saker som irriterar dem mest.
Huvudsakliga fördelar:
- Klippkniv SWISS CLASSIC Med en bladlängd på 8 cm är det en lätt kökskniv för att skiva, skala och tillaga mindre ingredienser.
- Det vågiga bladet i rostfritt stål hjälper till att enkelt skära frukt, grönsaker och livsmedel med tunnare skal.
- Bladets spetsiga spets gör det enklare vid mer detaljerad förberedelse, utskärning av små delar eller arbete runt skal och stjälkar.
- Bladlängden på 8 cm är praktisk för precisa köksuppgifter där en stor kniv i onödan skulle vara i vägen.
- När du skivar tomater, paprika eller citrusfrukter kommer du att uppskatta bladet som biter fast i skalet utan onödigt tryck.
- Kniven är också bra för att tillaga snacks, tillbehör eller för att snabbt skära mindre ingredienser.
- Den lätta vikten på 20 g gör den vardagliga hanteringen mer behaglig, särskilt när du måste utföra flera små uppgifter i köket.
- Det ergonomiska polypropenhandtaget ligger bra i handen och främjar säkrare klippning.
- Den distinkta röd -handtagsfärgen kommer att ge en livfull detalj i köket och hjälpa dig att snabbt hitta kniven i lådan.
- Schweizisk tillverkadVictorinox Den ger en pålitlighet som du kan använda för daglig frukost-, lunch- och middagsmakning.
- Kniven tål maskindisk, så det blir inget onödigt extra arbete efter att man har skurit frukt eller grönsaker.
- Smidd konstruktion är ett praktiskt val för vanlig hemlagning där lätthet och snabb hantering är avgörande.
Ytterligare information:
- handtagsmaterial: polypropylen
- tål maskindisk
Additional parameters
| Category: | Avskalningsknivar |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 7613329190975 |
| Margin: | C |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Storlek: | 19 cm |
| Färg: | Röd |
| Bladlängd: | 8 cm |
| Funktioner: | Diskmaskinssäker |
| Material: | Rostfritt stål |
| Produkttyp: | Knivar för speciella ändamål |
| Producent: | Victorinox |
| Margin-category: | B |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
|
✓ Špičkový švýcarský výrobce širokého sortimentu produktů |
![]() |
Victorinox vyrábí a po celém světě prodává unikátní, vysoce kvalitní výrobky, které mají praktické využití v různých oblastech života.
V roce 1884, švýcarský průkopník Karl Elsener si připravil cestu pro bezkonkurenční historii společnosti, prostřednictvím vývoje dnes již legendárního "Originálního švýcarského armádního nože". Kromě kapesních, domácích a profesionálních nožů, dnes nezávislá rodinná společnost Victorinox vyrábí a prodává hodinky, cestovní výbavu, módu a vůně po celém světě.
